קלנועית - קלנועיות

 

קלנועית חשמלית


 

רכב קל זה מספק פתרון איכותי לעובדה שאיכות החיים של מבוגרים רבים נפגעת בעקבות קשיים בהליכה. הפתרונות שהוצעו עבור בני גיל הזהב עד לבוא הקלנועית היו כיסא גלגלים, הליכון או פתרונות אחרים שלא אפשרו להתנייד למרחקים ארוכים בנוחות, מה שגרם בסופו של דבר להשארות מרובה בבית, גם כשלרוכב יש אופניים חשמליות. משתמשי קלנועית מעידים על עליה חדה באיכות החיים שלהם לאחר מעבר להתניידות בדרך זו. 

למתבונן מהצד, קולנועית אינה נראית כמו כיסא גלגלים אלא כמו כלי רכב קטן המתנייד באלגנטיות על הדרך. אחת הסיבות לנגישות הגבוהה של קלנועיות היא שלפי תקנות התעבורה, על מנת לרכב על קלנועית מתקפלת אין צורך ברישיון נהיגה.

מגוון רחב של דגמים לרוכבים


קלנועיות מגיעות במגוון דגמים וצורות: קולנועית אישית, זוגית ומיני-קלנועית שמתקפלת ונשמרת בנוחות. ישנם דגמים בעלי 4 גלגלים ודגמים בעלי 3 גלגלים. מבחינת
 אפשרויות גישה, קולנועית מסוגלת להתנייד בשבילים מסוגים שונים וכן במקומות הומי אדם ומבנים סגורים בעקבות העובדה שקלנועית הינה רכב ירוק שאינו פולט עשן, מזהם את הסביבה או משמיע רעשים, בדומה לרכבים כמו אופניים חשמליות. ניתן להגיע עם קלנועית למכולת, לגן לקחת את הנכדים או במילים אחרות לעשות סידורים מכל סוג שהוא. קלנועיות בנויות בצורה מיטבית ליצור חווית נסיעה מושלמת, החל מבולמי זעזועים שמחזיקים את הקלנועית ביציבות ועד הגה המתכוונן לפי נוחיות הנוסע.

מה היתרונות הבולטים?


רוכשי רכב זה נהנים מפתרונות במישורים רבים, למשל לבעלי קלנועיות שמרבים להתנייד במבנים סגורים אפשר להסתפק בדגמים קטנים וקומפקטיים בעלי 3 גלגלים, לעומת נהגים שמרבים להתנייד בשטח פתוח שאינו ישר עדיף לרכוש קלנועית בעלת 4 גלגלים שמצטיינת ביציבות גבוהה יותר. גם לנוסעים במקומות עם עליות יש פתרון בדמות קלנועיות חזקות יותר בעלות 4 גלגלים. מגוון הדגמים מגיע גם לדגמי קלנועיות בעלי 3 כוח-סוס המסוגלים לסחוב משקל של 225 ק"ג.
 

קיימים דגמים שונים של הכלי החשמלי הזה - החל מכלים כמו קלנועית מתקפלת ועד לקלנועיות תפעוליות שמסוגלות לסחוב משא כבד יחסית. ישנם דגמים בצבעים שונים עם פנס יחיד או שני פנסים וכן קלנועיות עם הספקי מנוע חלשים וחזקים שמגיעים למהירויות שונות. חשוב לבחור קלנועית שתתאים שתענה על הצרכים שלכם - להתנייע ממקום למקום, לסחוב שקיות של קניות, לטייל ועוד.