קורקינט חשמלי - קורקינט ממונע

 

דגמי קורקינט חשמלי - איך בוחרים קורקינט ממונע


 

הנסיעה בכלי התחבורה קורקינט חשמלי צובר תאוצה. הוא זול יחסית ופשוט לנסיעה ולנשיאה ואפשר להתנייע איתו בקלות בעיר. הקורקינט החשמלי נע בעזרת ידית גז המפעילה את המנוע החשמלי כשקיים עקרון דומה בהפעלת קורקינט בנזין, והדבר לא מונע מהנוסע להשתמש ברגליים כמו בקורקינט רגיל. עד כה, קורקינט ממונע נתפס כצעצוע בעיני רבים, אך כיום בעקבות הפופולאריות שלו נדרש להגדיר את הגבול בין צעצוע לבין כלי תחבורה. נסיעה על קורקינט חשמלי או קורקינט בנזין יכולה להיות בעמידה ובדגמים מסוימים גם בישיבה, בשונה מהמבחר הקיים בסוגי אופניים חשמליות מסוימים.
 

ההבדלים בין הדגמים השונים

כדאי לציין שיש הבדלים בין קורקינט ממונע לילדים ולמבוגרים. קורקינט חשמלי לילדים יהיה מצויד במנוע בעל הספק נמוך, בעל כושר נשיאה נמוך ושאינו מגיע למהירויות גבוהות מידי. לעומת זאת, קורקינט חשמלי למבוגרים יהיה מצויד במנוע בעל הספק נמוך, מהירויות גבוהות יותר ויכולת נשיאה של משקל רב יותר, כשעקרון דומה חל על קורקינט בנזין וכל סוג שהוא של קורקינט ממונע. כאמור, התחום של קורקינטים חשמליים וקורקינטים ממונעים הולך וגדל וכך גם ההספקים של המנועים החדשים שמייצרים. כיום, הספק מנוע של קורקינט ëæä יכול להגיע ל-1000 W. מנועים של 600 W מגיעים למהירויות של 25 עד 30 קמ"ש ואילו קורקינט בעל מנוע של 800W יכול להגיע למהירות של 40 קמ"ש לאדם במשקל ממוצע ולטווח של מעל 20 ק"מ, בנסיעה על קורקינט בנזין מדובר בטווחים שונים.

הטרנד הירוק והנכונות לשמירה על איכות הסביבה הם גורם נוסף לפופולאריות הגוברת של קורקינטים חשמליים אך לא של המוצר המקביל קורקינט בנזין. ברור לכולנו כי קורקינט חשמלי יהיה ירוק וטוב יותר לסביבה מאשר קורקינט ממונע - קורקינט בנזין. שכן תהליך שריפת הדלקים יותר מזהם מתהליך יצירת החשמל, ועל בסיס זה אופניים חשמליות בנויים. בימים אלו מעריכים כי בישראל מסתובבים ברחובות כ-10,000 קורקינטים חשמליים.

הדרישות כחוק

החוק מתיר נסיעה עם קורקינט בנזין או עם מנוע חשמלי, שלא עולה על משקל של 12 ק"ג ועל מהירות של 12 קמ"ש ואף מחייב חבישת קסדה. אך המגמה כנראה, כמו המגמה בתחום של אופניים חשמליות, תגרום למשרד התחבורה לאפשר נסיעה על בדגמים חזקים יותר. קניה חכמה של קורקינט חשמלי או קורקינט ממונע תכלול התחשבות במספר דברים:
1. למי מיועד הכלי - מבוגר או ילד.
2. משקלו הכולל של הקורקינט (שלדת אלומיניום, משקל הסוללה וכו').
3. משקל נשיאה מרבי (כולל משקל המטען).
4. מהירות נסיעה מרבית.
5. טווח נסיעה.
6. מצבר - ליתיום או סוג אחר.
7. זמינות חלקי חילוף ואחריות.
8. נצילות מנוע במקרה של קורקינט בנזין.

למידע נוסף והצעות מחיר על קורקינט חשמלי ועל קורקינט ממונע (וכמובן אופניים חשמליות) התקשרו למספר המופיע למעלה ונשמח לעזור לכם.
אם אתם נוסעים על קורקינט או אופניים באופן קבוע, ייתכן כי ביטוח אופניים יכול לעניין אתכם.